Ana sayfa Dünya TRUMP’TAN FLAŞ ERDOĞAN KARARI

TRUMP’TAN FLAŞ ERDOĞAN KARARI

124
0
PAYLAŞ

ABD Başkanı Trump, Putin’den sonra Türkiye ve Güney Kore liderleriyle planlanan resmi görüşmeleri de iptal etti. Erdoğan ile Trump’ın Türkiye saati ile 22.00’da görüşmeleri planlanmıştı. Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sanders,

görüşmenin zirve sırasında gayrı resmi biçimde ayaküstü yapılacağını kaydetti. Arjantin’deki G20 zirvesinde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump, önce Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan kriz sebebiyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile G20 Zirvesi’nde yapacağı görüşmeyi iptal ettiğini duyurdu.

GÖRÜŞME, RESMİ İKİLİ GÖRÜŞME FORMATINDA OLMAYACAK
Bu gelişmenin ardından birkaç saat sonra da iptal edilen görüşmelere yenileri eklendi. Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile yapması planlanan resmi görüşmeleri de iptal ettiği öğrenildi.

BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA
Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Sanders, Başkan Donald Trump’ın Arjantin’de yapılan G-20 zirvesi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Güney Kore Cumhurbaşkanıyla yapacağı görüşmelerin ikili resmi görüşmeler şeklinde olmayacağını söyledi. Sanders açıklamasında görüşmelerin zirve sırasında gayrı resmi biçimde ayaküstü yapılacağını kaydetti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here