Ana sayfa Medya AHMET TÜRK’DEN FLAŞ KARAR ADAY ADAYI OLDU

AHMET TÜRK’DEN FLAŞ KARAR ADAY ADAYI OLDU

86
0
PAYLAŞ

Eski Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk, yeniden HDP’den aday adayı oldu. Ahmet Türk, Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanlığı için Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) aday adaylığı başvurusunda bulundu. HDP İl Örgütü

binasına gelen Türk, başvurusu dosyasını komisyona teslim etti. Mezopotamya Ajansı’na konuşan Türk, kesin adaylık kararının partisi tarafından verileceğini belirterek, “Bu bizim için bir rövanştır” dedi.

Türk, şunları söyledi: “Halkın iradesinin gasp edildiği bir dönemde, bu gaspa karşı bütün gücümüzle iktidarın yürüttüğü politikanın yanlışlığını anlatmalıyız. Halkın iradesini gasp edenlere karşı demokratik bir güç birliğine ihtiyacımız var. Bu seçim açıkçası halkımız için bir sınavdır. Bizim için bir rövanştır. Kayyum atayanlara, halkın iradesini hiçleştirenlere karşı bir mücadeledir. Biz o şekilde değerlendiriyoruz.”

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Februniye Akyol ile birlikte Mardin Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanlığına seçilen Ahmet Türk, İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Kasım 2016’da görevlerinden uzaklaştırılması sonrası yerlerine kayyım atanmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here